К основному контенту

На допомогу вчителю

Календарне планування з фізичної культури
     3 клас          ІІ семестр  2017/2018 н.р.


Теоретико-методичні знання (1)
уроку
Зміст
Дата
проведення
47
Руховий режим молодшого школяра та його вплив на формування правильної постави. Фізичні навантаження та реакція на них серцевих скорочень.Дихання підчас виконання фізичних вправ. Різновиди ходьби і бігу. ЗРВ. Ігри-естафети.

Вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики(12)
уроку
Зміст
Дата
проведення
48
Інструктаж з БЖД  під час проведення занять з гімнастики.  Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. По­ложення тіла у просторі: сіди (нахили тулуба з різними положеннями ніг). Рухлива гра «Клас, струнко!»

49
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. По­ложення тіла у просторі: сіди (перехід із сіду на правому стегні у сід на лівому стегні). Рухлива гра «Клас, струнко!»

50
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. По­ложення тіла у просторі: упори (згинання і розгинання рук в упорі на стегнах). Рухлива гра «Вгадай, чий голос? »

51
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. По­ложення тіла у просторі: упори (згинання і розгинання рук в упорі лежачи). Рухлива гра «Світлофор»

52
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. По­ложення тіла у просторі: упори (перехід із упору при­сівши в упор стоячи, із упору лежачи в упор боком і на­впаки). Рухлива гра «Світлофор»

53
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправ. Поло­ження тіла у просторі: упори (перехід із упору присівши в упор стоячи, із упору лежачи в упор боком і навпаки). Рухлива гра «Світлофор»

54
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Еле­менти акробатики: перекид назад в упор стоячи на колі­нах, в упор присівши. Рухлива гра «Мак»

55
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Еле­менти акробатики: два перекиди вперед злитно. Рухлива гра «Мак»   
                            

56
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Еле­менти акробатики: два перекиди вперед злитно. Рухлива гра «Мак»

57
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Еле­менти акробатики: два перекиди вперед злитно. Рухлива гра «Мак»  

58
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи.ОНН Еле­менти акробатики: «міст» із положення лежачи. Рухлива гра «Дрова»


59
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Еле­менти акробатики: «міст» із положення лежачи. Рухлива гра «Дрова»


Вправи для опанування навичками володіння м’ячем (10)
уроку
Зміст
Дата
проведення
60
Інструктаж з БЖД на заняттях із застосуванням м’ячів. Вправи з малим м’ячем. Рухливі ігри з м’ячем.

61
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Вправи з малим м'ячем: метання малого м'яча «із-за спини через плече», стоячи на одно­му, двох колінах. Рухлива гра «Влуч у ціль!»

62
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Вправи з малим м'ячем: метання малого м'яча «із-за спини через плече», у вертикальну ціль. Рухлива гра «Передав — сідай!»

63
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. ОНН Вправи з малим м'ячем: метання малого м'яча «із-за спини через плече» , у горизонтальну ціль. Рухлива гра «Передав — сідай!»


64
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Вправи з великим м'ячем: елемен­ти баскетболу (тримання, передачі м'яча, ловіння м'яча, ведення м'яча). Рухлива гра «М'яч середньому»

65
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Вправи з великим м'ячем: елемен­ти баскетболу (тримання, передачі м'яча, ведення м'яча). Рухлива гра «Зустрічна естафета»

66
Організаційні   вправи,   загальнорозвивальні   вправи різновиди ходьби та бігу. ОНН Вправи з великим м'ячем: еле­менти баскетболу (тримання, передачі м'яса, ловіння м'яча, ведення м'яча). Рухлива гра «Зустрічна естафета»

67
Організаційні  вправи,   загальнорозвивальні  вправи. Різновиди ходьби та бігу. Вправи з великим м'ячем: еле­менти баскетболу (тримання і передачі м'яса, ловіння м'яча, ведення м'яча). Рухлива гра «Зустрічна естафета»

68
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різно­види ходьби та бігу.  Вправи з великим м'ячем:елементи футболу (удари внутрішньою та середньою частиною під­йому по нерухомому м'ячу у вертикальну та горизонтальну ціль, ведення м'яча між стійок, жонглювання м'ячем (хл.), повітряною кулькою (дівч.)). Рухлива гра «Найкраща пара»


69
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. ОНН Вправи з великим м'ячем: елементи футболу (удари внутрішньою та середньою частиною під­йому по нерухомому м'ячу у вертикальну та горизонталь­ну ціль, ведення м'яча між стійок, жонглювання м'ячем (хл.), повітряною кулькою (дівч.)). Рухлива гра «Най­краща пара»


Стрибкові вправи (10)
уроку
Зміст
Дата
проведення
70
Правила безпеки під час занять стрибками. Організацій­ні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходь­би та бігу. Стрибки зі скакалкою на одній та двох ногах. Рухлива гра «Грибок»


71
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Стрибки зі скакалкою на одній та двох ногах. Рухлива гра «У річку, гоп! »


72
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Стрибки зі скакалкою на одній та двох ногах, обертаючи скакалку вперед і назад. Рухлива гра «У річку, гоп!»

73
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. ОНН Стрибки у висоту з прямого роз­бігу. Рухлива гра «У річку, гоп!»

74
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Стрибки у висоту з прямого роз­бігу. Рухлива гра «Переправа через річку»

75
Організовуючі вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби та бігу. Стрибки у висоту, застрибування на м'які перешкоди. Рухлива гра
«Переправа через річку»

76
Організовуючі вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. ОНН Стрибки у висоту, застрибування на м'які перешкоди. Рухлива гра «Переправа через річку»


77
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Стрибки у довжину з місця. Рух­лива гра «Гречка»


78
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби та бігу. Стрибки у довжину з розбігу 5—7 кроків способом «зігнувши ноги». Рухлива гра «Гречка»


79
Організаційні вправи,  загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби та бігу. ОНН Стрибки у довжину з розбігу 5-7 кроків способом «зігнувши ноги». Рухлива гра «Пень»


Вправи для оволодіння навичками пересувань (14)
уроку
Зміст
Дата
проведення
80
Правила безпеки під час занять із застосуванням пере­суваньОрганізаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. Танцювальні кроки: кро­ки з притупуванням. Рухлива гра «Горішки»

81
Організовуючі вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. Танцювальні кроки: кроки з притупуванням, «вірьовочка». Рухлива гра «Горішки»

82
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різно­види ходьби. Різновиди бігу. Танцювальні кроки: «вірьовоч­ка», «вихилясник», «припадання». Рухлива гра «Горішки»

83
Організаційні вправи,  загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби. Різновиди бігу. Танцювальні кроки: найпростіші комбінації з елементів українського танцю. Рухлива гра «Горішки»

84
Організаційні вправи,  загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби. Різновиди бігу. Танцювальні кроки: найпростіші комбінації з елементів українського танцю. Рухлива гра «Повінь»

85
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. ОНН Танцювальні кроки: рит­мічні завдання. Рухлива гра «Повінь»

86
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби. Різновиди бігу. Лазіння по похилій гімнастичній лаві однойменним та різнойменними спо­собами. Рухлива гра «Повінь»

87
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. Лазіння по гімнастичній стінці однойменним та різнойменними способами. Рух­лива гра «Повінь»


88
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. Лазіння по гімнастичній стінці однойменним та різнойменними способами. Рух­лива гра «Повінь»

89
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. ОНН Лазіння по гімнастичній стінці з вантажем на голові. Рухлива гра «Гуси- лебеді»

90
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. Перелізання через пере­шкоди, висотою до 100 см. Рухлива гра «Гуси-лебеді»

91
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби. Різновиди бігу. ОНН Перелізання через пере­шкоди, висотою до 100 см. Рухлива гра «Квач»

92
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби. Різновиди бігу. Подолання лазінням, перелізанням та під повзанням смуги із 3—5 перешкод. Рухлива гра «Квач»



93
Організаційні вправи,  загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби. Різновиди бігу. Подолання лазінням, перелізанням та під повзанням смуги із
3-5 перешкод. Естафети.


Ігри для активного відпочинку (12)
уроку
Зміст
Дата
проведення
94
Інструктаж з БЖД під час проведення ігор та  правил безпеки під час гри. Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «У річку, гоп!», «Повінь»

95
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Переправа через річку», «Квач»

96
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі естафети

97
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі естафети

98
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Мисливці і качки» , «Наввипередки за м'ячем»

99
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Мисливці і качки» , «Наввипередки за м'ячем»

100
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Мисливці і качки», «Наввипередки за м'ячем»

101
Організаційні вправи,  загальнорозвивальні вправи. Різновиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Зустрічна еста­фета» , «Влуч у піль!»

102
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Зустрічна естафе­та» , «Влуч у ціль!»


103
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу. Рухливі ігри «Зустрічна естафе­та» , «Влуч у піль!»


104
Організаційні вправи, загальнорозвивальні вправи. Різ­новиди ходьби та бігу ОНН. Рухливі ігри «Зустрічна естафе­та» , «Влуч у ціль»


105
Підсумковий урок за рік










План-конспект відкритого уроку з фізичної культури у 1 класі


Тема уроку:Вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики.
Завдання уроку: повторити: правила поведінки на уроці з метою запобігання травматизму; комплекс загально-розвивальних вправ у русі; перекиди вперед-назад; нахили вперед з положення сидячи; провести рухливу гру.
Мета уроку:
– повторити правила поведінки на уроці фізичного виховання;
удосконалити виконання перекидів вперед-назад та нахилів вперед з положення сидячи;
– розвивати гнучкість, спритність, уважність;
– виховувати бажання займатися спортом.
Місце проведення: спортивний зал.
Інвентар і обладнання: гімнастичні мати.

Зміст уроку
Дозування
ОМВ
І












































































































































ІІ








ІІІ







Підготовча частина
1.Організований перехід до місця заняття.
2.Шикування класу.
- Клас шикуйсь!
- Рівняйсь!
- Струнко!
- По порядку номерів розрахуйсь!
3.Привітання.
– Клас вільно!
– Добрий день!
4. Повідомлення теми уроку.
– Діти, сьогодні з вами повторимо комплекс загально розвивальних в русі, перекиди вперед-назад та нахили вперед з положення сидячи.
5. Ознайомити учнів з правилами поведінки на уроках фізичного виховання.
– Пам’ятайте, що на уроках фізичного виховання не можна штовхатися, переганяти одне одного, потрібно дотримуватись дистанції при виконанні вправах в русі, уважно слухати всі вказівки вчителя, не розпочинати вправи без команди вчителя. Не можна виконувати вправи або ж працювати зі спортивним інвентарем без дозволу і страховки вчителя.
6. Стройові вправи
– Напра-во! Налі-во! Кру-гом!
– Напра-во! В обхід по залу на відстані витягнутих рук кроком руш!
Різновиди ходьби:
-         на носочках;
-         на п’ятках;
-         на зовнішній стороні стопи;
-         на внутрішній стороні стопи;
-         в напівприсяді;
-         в повному присяді.
Різновиди бігу:
-         звичайний в помірному темпі;
-         з високим підійманням колін;
-         з закиданням п’яток;
-         з прямими ногами;
-         «прискоком»;
-         приставними кроками правим та лівим боком почергово.
Комплекс загально-розвивальних вправ в русі.
– В.п. – руки на поясі, 1- поворот голови вправо; 2 – в.п., 3 - поворот голови вліво, 4 – в. п.
– В.п. – руки на поясі, 1-4-нахили - голови вперед-назад-вправо-вліво;
– В.п. –руки на поясі. Вправа «Каченятка-гусенятка» - ритмічні рухи головою вперед-назад.
– В.п. – руки опущені вздовж тулуба. 1-2 – оберти правим плечем вперед; 3-4 – оберти лівим плечем вперед; 5-6 – оберти правим плечем назад; 7-8 - оберти лівим плечем назад.
– В.п. – руки зігнуті біля плечей
1-4-колові рухи вперед; 1-4 - назад;
– В.п. – руки зігнуті перед грудьми; 1-2-ривки зігнутими руками; 3-4 – прямими руками з відведенням рук в сторони.
– В.п. – права рука вгорі, ліва внизу. Ривки руками зі зміною положення рук.
– В.п. – руки опущені внизу.1 – прямі руки перед собою, 2 – вгору, 3 – в сторони, 4 – в. п. 1-4 – в зворотньому порядку.
– В.п. – ноги на ширині плечей, руки «в замку» зігнуті перед грудьми; 1-2 – повороти з відведенням рук назад вправо; 3-4 – те ж саме вліво.
– В.п. – руки на поясі. 1 - нахил тулуба вправо; 2 – в. п., 3 – вліво, 4 – в. п..
– В.п. – права рука вгорі, ліва торкається правого носка. Почергова зміна рук під рахунок (вправа «Вітряк»).
– В.п. – руки прямі перед собою, дотик носочком правої ноги до кінчиків пальців лівої, 2 – в. п., 3 – те ж саме лівою ногою. 1-4 – піднімаємо ногу, робимо оплеск під нею.
– В.п. – упор присівши на праву ногу. 1-2 – просідаємо, 3 - 4 – змінюємо положення ніг і повторюємо.
Стрибки:
– на лівій нозі;
– на правій;
– на двох ногах;
– Вправа на 8 рахунків
       Вправи на відновлення дихання
Основна частина
1.     2 перекиди вперед
2.     2 перекид вперед та 2 перекиди назад
3.     Нахили вперед з положення сидячи
Заключна частина
1.     Шикування класу. Вправи на відновлення дихання.
2.     Підсумок проведеного уроку. Оцінювання. Завдання на наступний урок. Завдання додому: вправи для розвитку швидкісно-силових якостей.
3.     Організований перехід до класу.
15 хв


1 хв




30 с



30 с






1 хв



















1 хв





2 хв










2 хв











7 хв


4 р.



4 р.


8 р.




4 р.






4 р.



8 р.



8 р.


4 р.





8 р.





8 р.



8 р.




8 р.






8 р.




 по 8 р.





2 р.
4 р.

16 хв








4 хв

1 хв


3 хв

Перехід у колону по одному.
Звернути увагу на правильне положення ніг і на поставу, правильне виконання команд.






















Слідкувати за правильністю виконання поворотів


Повний підйом на носках






Чередувати біг з ходьбою








Не робити різких поворотів


Виконувати плавно нахили, без різких рухів
Ритмічні рухи


Оберт плавний, не різкий




Торкаємося ліктями, зводимо лопатки
Ривкові рухи, прямі руки


Руки прямі

Руки прямі



Як можна далі відводити руки назад


Як можна більше прогнутися,


Намагатися не згинати коліна


Не згинати ноги, тримати дистанцію



Присідати як можна нижче, швидко міняти положення ніг
Відривати носки від підлоги, тримати дистанцію





Чітке виконання


Виконуємо почергово по 2 спроби перекиди



Кожен окремо, по кілька спроб


В шеренгу, правильна стійка



Зупинитися на основних моментах уроку. Пояснити об’єктивність оцінювання. Розповісти. Пояснити

В колоні по одному







Комментарии

  1. Sloty Casino Review: Casinos & Games - Mapyro
    A comprehensive review 강원도 출장마사지 of online 논산 출장안마 sloty casinos, 안동 출장샵 their bonuses, 전라남도 출장안마 payment methods, customer support, complaints and more. Rating: 6.6/10 · 사천 출장샵 ‎Review by MyCasinoSites.com

    ОтветитьУдалить

Отправить комментарий

Популярные сообщения из этого блога

Досвід роботи

«Технологія використання фітнес-методик на уроках фізичної культури в початковій школі» З досвіду педагогічної діяльності Автор досвіду- Бут світлана Олександрівна вчитель фізичної культури Кушугумський НВК «Інтелект» Я не боюсь ще раз і ще раз повторювати:    турбота про здоров'я - це найважливіша    робота педагога. Від життєдіяльності,    бадьорості дітей залежить їх духовне життя,    світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, сили."      В.О Сухомлинський Здоров’я дітей має важливе значення як для сучасності, так і для майбутнього. Здорова нація – це майбутня еліта суспільства, його розумовий потенціал. Вони є майбутніми творцями матеріальних і духовних благ країни, а в нині – це обличчя нації, її краса, енергія, активність, творчість. Зараз здоров’я школярів усе частіше стає приводом для занепокоєння спеціалістів із його збереження, що пов’язано з багатьма зовнішніми й внутрішніми факторами – погіршенням стану навколишнього сер